Nieszablonowe męskie fryzury – czy odważysz się na jedną z nich?

Żyjemy w czasach, w których ciekawe fryzury nie są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet.

Wielu mężczyzn decyduje się na odmianę swojego wyglądu poprzez  zmianę stylizacje włosów. Przedstawiamy kilka interesujących męskich fryzur.

Irokez

Jeszcze kilka lat temu irokezy kojarzyły się z agresywnymi subkulturami i wzbudzały niesmak u większości osób. Na szczęście świadomość społeczna ulega szybkim przemianom, a ocenianie ludzi po wyglądzie zdarza się coraz rzadziej. Dzisiejsze irokezy przyjmują nieco łagodniejszą, stonowaną formę.

Jest to fryzura spotykana nie tylko wśród młodzieży, ale również u panów w średnim wieku. Połączona z dokładnie wygolonymi bokami stanowi fryzjerki hit ostatnich lat. Irokez może przyjmować rożną szerokość i w większości przypadków jest zaczesywany do góry.

Tutaj znajdziesz poradnik dotyczący przygotowania męskiego irokeza w 5 krokach.

Quiff

Quiff to doskonała opcja dla mężczyzn, których włosy mają tendencje do kręcenia lub falowania. Co ważne jest to niezwykle uniwersalna opcja, którą można dostosowywać do swoich indywidualnych upodobań. Jej cechą charakterystyczną jest dłuższa góra i krótko ostrzyżone boki oraz dół.

Quiff pozwala na prostowanie włosów lub nienaruszanie formujących się na czubku głowy kręconych kosmyków lub fal. Warto dodać, że jest to fryzura nie wymagająca stosowania czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Still Back

Jak sama nazwa wskazuje fryzura Stiil Back zakłada zaczesywanie górnej partii włosów do tyłu. Swoją popularność zyskała dzięki znanemu na całym świecie angielskiemu piłkarzowi Davidowi Beckhamowi.

Można ją ułożyć w kilka minut, a najlepiej sprawdza się w przypadku panów z prostymi włosami. Ponadto Still Back cechuje się dużą trwałością i minimalnym ryzykiem zniszczenia w przeciągu dnia.

Dodaj komentarz