Co zrobić kiedy kolor po farbowaniu nam nie pasuje?

Farbowanie włosów to marzenie wielu młodych i starszych osób. Widzimy masę inspiracji w mediach czy nawet wśród naszych znajomych i możemy zdecydować się na wyjątkowy, nawet nienaturalny kolor.

Czasami jednak coś może pójść nie tak i zamiast blondu dostaniemy żółty albo kolor nie złapie się w pełni na naszych włosach i wyjdzie nieprzyjemny dla oka. Są jednak sposoby na radzenie sobie z tą potencjalną katastrofą.

Nieudane farbowanie – ścięcie i modelowanie włosów

Nawet jeśli kolor nam nie pasuje, to nie znaczy, że nie możemy trochę się do niego dostosować. Czasami inaczej ułożone włosy mogą całkowicie zmienić nasze zdanie o kolorze, który ostatecznie nam się trafił. Przycięcie i modelowanie może nas uratować. Do tego możemy eksperymentować z naszym makijażem albo szafą i sprawić, że pozorna katastrofa wyjdzie nam na dobre. Ważne jest przy tym, żeby nie zamykać się w smutku i postarać się popisać kreatywnością. Nawet jeśli nasze włosy przez kilka tygodni będą wyglądały inaczej, niż zazwyczaj, wciąż możemy się z nich śmiać i rozjaśniać dzięki temu nasze dni.

Ponowne farbowanie włosów

Ponowne farbowanie włosów jest ryzykowne, szczególnie jeśli zdecydowaliśmy się na ciemny kolor. Rozjaśnianie i nakładanie farby może być bardzo obciążające dla naszych włosów, a co za tym idzie, mogą być bardziej podatne na łamanie się czy uszkodzenia, a z czasem mogą nawet zacząć wypadać. Ale jeśli kolor naprawdę nam przeszkadza i nie jesteśmy w stanie patrzeć na siebie w naszej nowej wersji, to przefarbowanie może się okazać dobrym pomysłem. Musisz tylko mieć świadomość, że każda następna warstwa farby będzie mocniej niszczyć twoje włosy, a efekt końcowy wcale nie musi być dużo lepszy.

Zmycie lub wywabianie koloru włosów

Na szczęście farbę możemy próbować zmyć z naszych włosów, chociaż nie zawsze to działa. W internecie wiele dziewczyn i chłopaków dzieli się ich sposobami na wywabienie koloru z włosów. Często podaje się sposób z płynem do mycia naczyń czy sodą oczyszczoną. Ciężko powiedzieć, czy są to sprawdzone i bezpieczne metody, ale niektórym włosom naprawdę pomagają pozbyć się niechcianego kolory.

Trzeba jednak pamiętać, że kolor niekoniecznie zejdzie nam w całości, a to oznacza, że wyblakły dalej będzie u nas widoczny. Jeśli nas to jednak nie przeraża, warto spróbować i przekonać się, czy zmycie farby z naszych włosów przyjdzie nam łatwo.

źródło: Piękniejsza.pl – zdrowie i piękno w jednym miejscu

Dodaj komentarz