Dlaczego należy chronić głowę przed słońcem i jak to robić?

Słońce to jeden z największych wrogów skóry, zwłaszcza latem. Chroniąc skórę przed promieniami UV, zapominamy o jednej z najważniejszych części naszego ciała: głowie i skórze głowy.

Nie możemy zapominać, że skóra głowy to też skóra i nie tylko łysi muszą chronić głowę przed słońcem. Każdy z nas jest podatny na poparzenie skóry głowy podczas ekspozycji na słońce. Skutki długotrwałej ekspozycji na słońce mogą powodować problemy skórne. Z tego powodu istnieje o szereg zaleceń dotyczących ochrony, gdy latem temperatury są bardzo wysokie. Do głównych zaleceń należy zakrywanie głowy kapeluszami lub czapkami.

Główne problemy związane z brakiem ochrony głowy przed słońcem

Eksperci dermatologii ostrzegają o znaczeniu unikania oparzeń skóry głowy. Słońce ma bardzo szkodliwy wpływ na włosy, a przede wszystkim na skórę głowy. Jeśli promienie UV uderzają bezpośrednio w głowę, włosy ulegają spaleniu, łamią się lub stają się porowate. Dodatkowo, jeśli do promieni UV dodamy substancje, które włosy często zawierają latem, takie jak chlor z basenów czy sól morska, promienie słoneczne stają się naprawdę szkodliwym elementem dla zdrowia włosów, powodując:

  • Oparzenia skóry głowy.
  • Powodując udar słoneczny i odwodnienie.
  • Przyspieszenie procesu starzenia się skóry.
  • Uszkodzenia i stany chorobowe oczu.
  • Pogorszenie stanu włosów.
  • Oparzenia na twarzy

Metody ochrony głowy przed słońcem w lecie

W celu ochrony głowy przed promieniami UV możemy stosować wszelkiego rodzaju akcesoria, takie jak kapelusze, czapki. W innym artykule podpowiadamy, co wybrać: kapelusz, czy czapkę. Noszenie kapelusza w lecie jest bardzo ważne, aby uniknąć promieniowania słonecznego. Jeśli chcemy uniknąć przedwczesnego starzenia się skóry i uszkodzenia oczu, koniecznie musimy nosić kapelusz lub inny rodzaj akcesorium, które zakrywa głowę. Dużą zaletą tego akcesorium jest szeroka gama modeli do wyboru. Inną ciekawą metodą ochrony głowy przed słońcem jest przykrycie włosów chustą. To akcesorium nie tylko chroni Cię przed słońcem, ale jest również bardzo stylowym dodatkiem.

Istnieją również specjalne filtry przeciwsłoneczne do włosów dostępne w postaci kremu z filtrem lub maski do włosów. Tego typu produkty zawierają składniki, których substancje aktywne chronią włosy przed słońcem, jednocześnie zachowując włókno włosa. Coraz powszechniejsze jest stosowanie tego typu kremów do opalania skóry głowy.

Dodaj komentarz