Kto nie powinien farbować włosów? – podstawowe informacje

Farbowanie włosów to doskonały pomysł dla osób, którym naturalny kolor niespecjalnie się podoba. Są jednak i takie osoby, które nie powinny nakładać farby na swoje włosy z różnych powodów, szczególnie zdrowotnych, ale także społecznych.

Włosy są bardzo delikatne i jeśli dodatkowo będziemy osłabiać je farbą, może się okazać, że całkowicie je sobie zniszczymy i wcale nie będą wyglądały po takich zabiegach ładnie.

Słabe i zniszczone włosy – co powinnaś wiedzieć?

Włosy niszczą się z różnych powodów. Działa na nie temperatura, mocne pocieranie ręcznikiem po kąpieli czy koloryzacja różnymi specyfikami. To wszystko składa się na wyniszczanie, wysuszanie czy łamanie naszych włosów. Dodatkowe obciążanie ich farbą może jeszcze mocniej osłabić ich kondycję, ale także doprowadzić do ich wypadania. Dla wielu osób ogolenie się na łyso po koloryzacji nie byłoby większym problemem, ale są też dziewczyny, które z długimi włosami utożsamiają swoją kobiecość, a to już spory problem.

Jeśli koniecznie chcemy zmienić kolor naszych włosów, dobrze jest pójść do specjalisty i zapytać, co możemy zrobić, żeby poprawić zdrowie naszych włosów.

Warto przeczytać: Rozjaśnianie włosów domowymi sposobami.

Włosy przygotowane do oddania

Jeśli nasze włosy chcemy komuś oddać, pod żadnym pozorem nie możemy ich farbować. Nie ważne, czy są bezpośrednio dla kogoś przeznaczone, czy chcemy wysłać je do zajmującej się wykorzystywaniem ściętych włosów fundacji, ten wymóg jest wyraźny. Nie możemy go lekceważyć.

Do tego takie włosy nie mogą być rozjaśnianie ani traktowane żadnymi szamponetkami czy kilkudniowymi płukankami. Muszą być czyste. Jeśli chcesz eksperymentować z kolorem, ale oddajesz swoje włosy, dobrym pomysłem byłoby zainwestowanie w perukę. Syntetyczne są naprawdę proste, a przy odrobinie pracy mogą wyglądać naprawdę zjawiskowo.

Kiedy po prostu nie wypada

Czasami koloryzacja naszych włosów, szczególnie na nienaturalny kolor, jest zwyczajnie niemożliwa. Jeśli pracujemy w banku albo innym miejscu, w którym obowiązuje konkretny sposób ubierania się, kolorowe włosy mogą bardzo szybko pomóc nam stracić pracę. W niektórych szkołach, szczególnie katolickich, również farbowanie włosów jest niedozwolone.

Czasami lepiej zacisnąć zęby i dostosować się do wymogów, niż stracić miejsce w danej instytucji. Wbrew pozorom to, co wypada, bardzo często definiuje nasze życie. Tutaj również mogą sprawdzić się peruki albo jednodniowa koloryzacja na weekend czy większe wyjścia.

Dodaj komentarz