Świadoma pielęgnacja kręconych włosów – od czego zacząć?

Kto nie zachwyca się lokami? Fryzury z kręconych włosów są przecież ponadczasowe. Wyglądają świeżo i naturalnie. Posiadaczki naturalnie kręconych włosów są przez to prawdziwymi szczęściarami! Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z faktu, iż naturalne loki to też często naturalny problem. Właścicielki fal, czy loków wiedzą najlepiej, że takie włosy są zazwyczaj bardzo suche, dlatego przy nieprawidłowej pielęgnacji pojawia się efekt ,,siana” na głowie. Łamliwość kręconych włosów nie ułatwia sprawy.

Jak zatem dbać o swoje logi? Jakich produktów unikać?

Na początku należy zaznaczyć, iż loki i fale potrzebują wielu kosmetyków. Pielęgnacja kręconych włosów zajmuje o wiele więcej czasu. Warto się jednak poświęcić, żeby uzyskać oszałamiające efekty! Kręcone włosy, poza tak oczywistą sprawą, jaką jest szampon, potrzebują bardzo często również masek i odżywek, które pozostawione na włosach zapobiegają ich wysuszaniu i ułatwiają rozczesywanie.

Kręconowłose panie potrzebują kosmetyków, które przede wszystkim nawilżą włosy i tym samym nie pogłębią efektu siana. Nawet gwiazdy polskiej sceny muzycznej polecają kosmetyki do kręconych włosów. Kto dokładnie? Sprawdź to na portalu www.ploteczek.pl. Fryzjerzy polecają posiadaczkom loków szampony, odżywki i maski na bazie jedwabiu, keratyny, czy olejku arganowego. Te trzy składniki – razem lub osobno – stanowią dobry początek świadomej pielęgnacji. Warto pamiętać, że im mniejszy i prostszy skład – tym dla kręconych włosów zdecydowanie lepiej.

Zbyt mocno suche włosy

Skoro już o przesuszonych włosach mowa to w kontekście włosów kręconych warto zrezygnować z suszarki lub przynajmniej ograniczyć jej stosowanie. Jeśli tylko jest możliwość pozostawienia włosów do naturalnego wyschnięcia to należy z niej skorzystać. Natomiast jeśli zdarzy się sytuacja, w której posiadaczka kręconych włosów musi wysuszyć włosy to podstawą takiego suszenia jest dyfuzor, czyli specjalna końcówka do suszarki, która nie ,,spuszy” włosów i nie rozwieje loków na siedem stron świata.

Zacznij pielęgnację swoich loków i fal już dzisiaj, kierując się powyższymi wskazówkami. Efekty zauważyć już po pierwszym myciu głowy. Gdy już nabierzesz dobrych nawyków pielęgnacyjnych – wówczas Twoja fryzura zawsze będzie piękna i świeża.
Powodzenia!

Dodaj komentarz