Jak wybrać fryzurę odpowiednią do kształtu twarzy?

Myślisz o nowej fryzurze?  Jest wiele rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze fryzury, na przykład: ile czasu chcesz poświęcić na utrzymanie określonej fryzury, czy tekstura twoich włosów będzie pasować do wybranej fryzury i wreszcie najważniejsza kwestia- kształt  twojej twarzy.

W tym artykule omówimy wybór odpowiedniego stylu włosów dla kształtu twarzy

Pierwszą rzeczą do ustalenia jest kształt twarzy, a najprostszym sposobem na osiągnięcie tego jest:

  • Odciągnij włosy z twarzy i zapnij je.  Spójrz bezpośrednio w lustro i obrysuj twarz szminką bezpośrednio na lustrze lub kartką przezroczystego papieru.  Innym wyborem jest zrobienie sobie zdjęcia z mocno związanymi włosami i obrysowanie obrazu.
  • Teraz dokładnie przyjrzyj się obrazowi i porównaj go z różnymi typami kształtów twarzy (okrągły, jajowaty, kwadratowy, trójkątny, podłużny, serce, diament).  Chociaż na początku może wydawać się, że pasuje do kilku różnych kształtów, jest bardziej niż prawdopodobne, że twoja twarz będzie prawie przypominała jeden kształt nad wszystkimi innymi.

Najpopularniejsze rodzaje twarzy

  • Okrągła twarz — okrągła twarz ma tę samą szerokość brwi, co dolna twarz.  Pomyśl o okręgu, który ma taką samą szerokość u góry jak u podstawy.  Okrągłe twarze mają duże policzki. Możesz rozciągnąć twarz i zminimalizować pełnię za pomocą fryzury, która oprawi twarz.  Oprócz oprawienia twarzy, część boczna lub smukła część poza środkiem pomaga zmniejszyć pełnię.  Długie, przesyłane strumieniowo pasma pokrywające bok twarzy hartują kości w kratkę i wytwarzają dłuższą, dobrze zarysowaną iluzję.
  • Kwadratowa twarz – najlepsza długość to 1 1/2 cala poniżej podbródka lub długości ramion.  Dodatkowo włosie warstwowe pomaga amortyzować linię żuchwy.  Pomyśl o rozdzieleniu włosów z jednej strony za pomocą bocznego zaciągnięcia, aby uzyskać inny kąt. Warstwy obramowania twarzy i część boczna mogą również osłabiać kanciastą strukturę kości.  Pomyśl o kudłatym, warstwowym kroju z głęboką boczną częścią, aby zrównoważyć silne, kanciaste cechy.
  • Twarz w kształcie jajka – pomyśl o jajowatym kształcie, góra i dół mają ten sam rozmiar z dłuższymi bokami.  Twarze w kształcie jajka mogą nosić dowolny styl;  mimo wszystko radzę mieć włosy z dala od twarzy i nie mieć zbyt szerokiej grzywki. Mimo to, niezależnie od długości cięcia, będziesz wyglądać lepiej z warstwami w pobliżu kości policzkowych, ust lub podbródka, zasadniczo niezależnie od tego, co chcesz podkreślić.  Unikaj krótkich warstw, które dodają wysokości na czubku głowy.  To sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądać długo.
  • Twarz w kształcie serca – jak sama nazwa wskazuje, twarz jest szeroka przy kościach policzkowych i brwiach oraz wąska przy linii żuchwy.  Część boczna z grzywką i podbródkiem lub dłuższa z warstwami rozciąga twarz.  Za pomocą zakończenie włosów na brodzie daje iluzję twarzy w kształcie jajka, a nie spiczastego podbródka.
  • Diamentowa twarz – są najszersze na kościach policzkowych i mają wąską linię czoła i szczęki o mniej więcej równej szerokości.  Pomyśl o fryzurze, która dodaje szerokości w okolicy podbródka, takiej jak bob na długość podbródka lub wyrzucony na ramiona styl.
  • Fryzury, które są schowane za uszami, również dobrze sprawdzają się, aby obnosić się z twoją wspaniałą strukturą kości policzkowych.  Podobnie pomyśl o kwadracie w poprzek grzywki, aby skrócić dłuższe twarze i części boczne.
  • Oblong Face – masz wysokie brwi i długi podbródek.  Aby zminimalizować długość twarzy, unikaj fryzur, które dodają dużej objętości na górze.  Grzywka również świetnie nadaje się do skrócenia długiej twarzy.

Więcej porad dotyczących zdrowia i urody, kosmetyków i biżuterii oraz psychiki i relacji, znajdziesz w serwisie beautie.pl.

Dodaj komentarz