Domowe maski do włosów- z jakich produktów je tworzyć oraz jakie są ich zalety

Osoby, którym zależy na gęstych, lśniących i zdrowych włosach wiedzą jak zbawienne w tym temacie okazują się maski do włosów. Poprawiają kondycję włosów, sprawiają że wyglądają jakbyśmy dopiero wyszli od dobrego fryzjera. Ceny dobrej jakości masek do włosów potrafią jednak przyprawić o ból głowy do tego wybór jest tak duży że ciężko zdecydować się którą wybrać. Mimo tego nie trzeba rezygnować z dobroczynnego działania masek do włosów a warto spróbować domowych sposobów na stworzenie takiej maski.

Zalety masek tworzonych samodzielnie

Dużą zaletą masek tworzonych samodzielnie w domu jest to, że mamy pewność stuprocentowej naturalności składników więc nie musimy głowić się nad często skomplikowanymi nazwami pojawiającymi się w składach drogeryjnych masek do włosów. To jakich składników użyjemy w tworzeniu maski zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Sugerując się poradnikiem co do maseczek na włosy przygotowanym przez portal Znamiona.pl, jeśli włosy są słabe, wypadają i wolno rosną możemy w naszej masce użyć drożdży, które wzmacniają włosy i sprawiają, że rosną szybciej. Jeśli włosy potrzebują wzmocnienia i nawilżenia warto wykorzystać żółtka jaj które zawierają naturalny budulec włosów- keratynę.

Odżywianie włosów

Jeśli chcemy dostarczyć naszym włosom dużej ilości odżywiających składników i uzyskać efekt nawilżenia postawmy na oleje jak na przykład olej rycynowy czy kokosowy. Efekt gładkich włosów uzyskamy dzięki aloesowi który nawilża a dodatkowo otrzymamy bonus w postaci łatwego rozczesywania. Jeśli chcemy aby nasza maska do włosów je zregenerowała warto dodać do niej miód. Jest to doskonały wzmacniacz włosów nawet bardzo zniszczonych, bardzo dobrze odżywia i pięknie pachnie. Znając właściwości powyższych produktów można stworzyć domową maskę do włosów, odżywić je, wzmocnić i nadać blask. Domowa maska do włosów jest dobrym rozwiązaniem ponieważ wiele produktów do jej stworzenia zazwyczaj mamy w domu, mamy również pewność że składniki są naturalne co odwdzięczy się zdrowymi i pięknie wyglądającymi włosami.

Dodaj komentarz