Bielizna damska to dobry pomysł na prezent – pod pewnymi warunkami

Każda kobieta chce się czuć piękna i doceniana. Sprawdź, kiedy warto kupić bieliznę damską w prezencie i jak wybrać odpowiedni rozmiar.

Kiedy wypada kupić bieliznę damską w prezencie?

Podstawą udzielenia odpowiedzi na to pytanie, jest relacja, która was łączy. Tak intymne elementy garderoby to zwykle świetny pomysł na prezent dla żony, dziewczyny, partnerki. Nie wypada go raczej kupić babci ani teściowej. Wyjątkiem może być sytuacja, w której podarunek kupuje również kobieta. Bielizna w prezencie dla mamy od córki, nie będzie faux-pas.

W przypadku mężczyzn jednak, w grę wchodzą tylko relacje partnerskie i to raczej te o ugruntowanej pozycji. Majtki lub stanik w prezencie na samym początku znajomości mogłyby zostać odebrane jako wyraz nadmiernej śmiałości i pewności siebie. Jeśli jednak wasz związek wkroczył na wyższy etap, bielizna na urodziny, rocznicę, czy pod choinkę, to doskonały wybór. Warunkiem jest, że wiesz, jaki kupić rozmiar. Kobiety bywają wrażliwe na punkcie swojej figury i ciała. Zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża bielizna może wprowadzić Twoją partnerkę w kompleksy, przynosząc skutek odwrotny od zamierzonego.

Jak ustalić rozmiar bielizny damskiej?

Panowie, którzy chcą kupić bieliznę na prezent i wchodzą do stacjonarnego sklepu, bardzo często określają rozmiar swojej partnerki niewerbalnie. Rozstawiają palce dłoni, by wskazać miseczkę lub rysują piersi w powietrzu przed swoją klatką. Są też i tacy, którzy porównują małżonkę z ekspedientką. Pomysłów jest wiele, lecz najlepiej sprawdza się po prostu znajomość wymiarów. Jak sobie z tym poradzić, by nie zepsuć niespodzianki? Mierzyć pod osłoną nocy, gdy partnerka śpi? Są mniej ryzykowne i skuteczniejsze sposoby.

Najprościej jest sprawdzić metki na bieliźnie, którą nosi. Jeśli zwykle je wycina, zanim zdążysz zerknąć, podpytaj. Możesz zacząć rozmowę o damskiej bieliźnie i pokierować nią tak, by sama podała Ci rozmiar. Możesz też zaproponować wzajemne mierzenie się, by np. za pół roku, rok porównać, jak zmieniają się Wasze figury.

Rozmiar stanika — co musisz wiedzieć?

W celu zakupu odpowiedniego rozmiaru stanika musisz znać dwa parametry, obwód pod biustem i miseczkę. Obwód pod biustem mierzy się na stojąco z ramionami opuszczonymi wzdłuż ciała, w dodatku dość ciasno i na wydechu. Aby poznać rozmiar stanika, zaokrąglij wynik w dół do liczby podzielnej przez 5. Tak bowiem prezentuje się rozmiarówka. Wartość obwodu pod biustem to kolejno liczby 70, 75, 80, 85 itd.

A jak zmierzyć wielkość miseczki? Obwód pod biustem odejmij od obwodu w biuście. Istnieją ogólne tabele rozmiarów, według których możesz otrzymany wynik przypisać konkretnej literce miseczki. Warto jednak sprawdzić to jeszcze na stronie producenta danej bielizny damskiej.

Marka Felina pozwala swoim klientom jak najlepiej dobrać rozmiar stanika i majtek. Kupując Felina biustonosze, wystarczy, że wpiszesz odpowiednie parametry w kalkulator rozmiarów online, by otrzymać konkretną odpowiedź. Jeśli okaże się, że biustonosz jednak nie leży prawidłowo, zawsze możecie go zwrócić lub wymienić w ciągu 14 dni.

A może inny pomysł na prezent?

Jeżeli określenie wymiarów partnerki jest dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem, nie musisz rezygnować z bielizny na prezent. Świetnym rozwiązaniem, z którego panowie bardzo chętnie korzystają, jest bon podarunkowy Felina. Pozwala on uniknąć problemu z nietrafionym fasonem, kolorem lub rozmiarem.

Twoja partnerka sama będzie mogła wybrać odpowiedni rozmiar, a modelu możecie poszukać razem. Dzięki temu poznacie też lepiej swoje preferencje i gusta, by wiedzieć, jaką następnym razem zrobić sobie niespodziankę. Zapamiętaj, czy lepiej wybrać figi, czy stringi, stanik usztywniany, czy miękki, z fiszbinami, czy bez nich. Ustal, w jakiej bieliźnie Twoja kobieta czuje się najbardziej komfortowo i zmysłowo, a także oczywiście, jaki rozmiar bielizny Felina będzie na nią dobry. Informacje te z pewnością ułatwią Ci wybór kolejnego prezentu.

Dodaj komentarz