Sztuczne rzęsy – sposób na piękną oprawę oczu

Przedłużanie rzęs to zabieg, który zyskuje coraz większą popularnością. Do niedawna panie decydowały się na niego okazjonalnie, na przykład szykując się na ślub czy wesele. Obecnie jest on uznawany jako świetny sposób, by wyglądać pięknie na co dzień. Sprawdź, które rzęsy syntetyczne są najpopularniejsze.

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Natura nie każdą kobietę obdarowała pięknymi i grubymi rzęsami, dlatego zabiegi ich pogrubiania, zagęszczania i wydłużania stają się coraz bardziej modne. Do wyboru jest wiele sztucznych rzęs i efekt końcowy zależy głównie od dobrze dobranego produktu.

Trudno jednak jednoznacznie ocenić, co będzie najlepsze – rzęsy na pasku, a może inne? Wiele zależy od danego typu urody. Warto jednak zacząć je stosować na co dzień, bo piękne i zadbane rzęsy dodają urody. Długie i gęste sprawiają, że oczy wydają się optycznie większe, a spojrzenie bardziej głębokie.

Rodzaje rzęs – wybierz odpowiednie dla siebie

Rzęsy na pasku. Są to sztuczne włoski, które nakłada się na rzęsy przy użyciu specjalnego kleju. Różnią się od kępek, są proste w aplikacji, często zakłada się je samodzielnie w domu. Świetnie będą one pasować do makijażu na specjalne okazje oraz na co dzień. Zwykle nie ma już konieczności, by dodatkowo używać eyelinera. Ich plusy to proste nakładanie, trwałość i świetny efekt wizualny. Rzęsy na pasku można nosić nawet przez cały dzień, a następnego dnia założyć ponownie.

Rzęsy Cashmere. Są to rzęsy kaszmirowe i nowość na rynku. Ten nowoczesny rodzaj rzęs został opracowany dzięki innowacyjnej metodzie formowania i zaawansowanej technologii. Wyróżnia je głównie dużo lepsza przyczepność do rzęsy naturalnej, co oznacza, że pożądany efekt utrzymuje się dłużej. Mają klasyczny przekrój, a miękkość i delikatność zawdzięczają domieszce włókien kaszmiru. Sztuczne rzęsy cashmere wyróżniają się lekkością, mimo że wyglądają na dość grube.

Przedłużanie i zagęszczanie kępkami. Sztuczne rzęsy mogą być także zbierane w kępki, które składają się z kilku sztuk. Plusem kępek jest krótki czas aplikacji. Zabieg zagęszczania czy przedłużania polega na doklejeniu kępek do rzęs naturalnych. Trzeba jednak uważać, by nie uzyskać sztucznego efektu. Z tego powodu na przykład rzęsy Cashmere będą lepszym wyborem.

Rzęsy jedwabne. Swoją nazwę zawdzięczają kształtowi sztucznego włoska. Dzięki niemu stylizacje są miękkie i połyskujące jak tkanina jedwabna. Mają zwężający się ku końcowi kształt, gwarantują lekki wygląd. Rzęsy silk (jedwabne) są często wybierane – to jeden z najpopularniejszych rodzajów rzęs syntetycznych.

Dodaj komentarz