Kilka wskazówek dotyczących noszenia kapelusza i czapki

Kapelusz jest niewątpliwie atrakcyjną częścią damskich akcesoriów. Moda poszła w świat i można nosić różne style kapeluszy w każdym miejscu na świecie i nie wyglądać nie na miejscu. Kapelusz może być akcesorium stylistycznym, które nadadzą ton wyglądowi fashionistki lub podkreślą damską odzież.

 

Zanim to nastąpi, należy zapoznać się z podstawami noszenia.

Rozmiar głowy:

Prosta zasada: im większa głowa, tym większy kapelusz. Może się to wydawać oczywiste, ale wiele osób popełnia błąd nosząc kapelusz, który nie jest w odpowiednim rozmiarze i nie wygląda na atrakcyjny. Mały kapelusz wygląda bardzo dziwnie, gdy siedzi na dużej głowie. Podobnie, duży kapelusz siedzący w połowie wysokości małej głowy wygląda nie na miejscu i na pewno nie jest stylowy.

 

Różne rodzaje i style kapeluszy

  1. Kapelusz z szerokim rondem

Naciągnięty na czoło kapelusz z szerokim rondem, taki jak Fedora, okazał się być ulubieńcem gwiazd, które często noszą go, próbując uniknąć paparazzich. Jeśli chcesz wyglądać tajemniczo i ukryć się za rondem kapelusza i ciemnymi okularami, wybierz rozmiar, który pasuje do twojej głowy. Jeśli jednak nosisz kapelusz jako dodatek do stroju, a nie jako mechanizm chowający, upewnij się, że nosisz mniejszy rozmiar, który znajduje się na czubku głowy.

  1. Kapelusz

Pamiętasz te ładne panie z filmów Charliego Chaplina? Urocze czapki z małym rondem w dół wyglądały na nich bardzo kobieco. Nie ma powodu, by nie nosić dziś takich kapeluszy, zwłaszcza z sukienką lub garniturem spódnicowym i czapkami. Historyczne trendy w modzie stale się zmieniają we współczesnym świecie mody!

  1. Beret

W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, Berety nie są zarezerwowane dla osób w mundurach lub artystów na ulicach Paryża. Beret dodaje, że dodatkowy akcent stylu z klasycznym wyglądem przypomina garnitur Carolina Herrera w połączeniu z paryskimi pompami Saint Laurent. Możesz również stylizować beret z tą parą spodni  i koszulą oraz wysokim butami.

  1. Czapka z daszkiem

Większość ludzi kojarzy czapkę z daszkiem ze sportem lub myśli, że jest zarezerwowana dla sportowców. Z tego powodu kobiety, które decydują się na uprawianie tego sportu często decydują się na połączenie jej z bardzo swobodnym strojem, który działa świetnie. Spróbuj jednokolorową czapkę połączyć z kolorowym swetrem lub dżinsową kurtką na niezobowiązującą wycieczkę i załóż ją do tyłu dla dodatkowej pikanterii. Jednak czapka z daszkiem może również świetnie wyglądać podczas pracy z sukienką lub spódnicą, jeśli odpowiednio ją połączysz!

  1. The Beanie

Czapka jest wełnianą czapką naciągniętą na głowę. Niektóre są luźne na górze lub mają pompon na końcu, inne po prostu idealnie pasują do głowy. Wiele czapek w dzisiejszych czasach jest dobrze dopasowanych i zazwyczaj są one robione tak, aby dobrze wyglądały, a jednocześnie były ciepłe i wygodne.

One thought on “Kilka wskazówek dotyczących noszenia kapelusza i czapki

Dodaj komentarz