Jak poprawnie wykonać miodowanie włosów?

Twoje włosy są suche i bez życia? A może jesteś już zaawansowaną włosomaniaczką, która chce wzbogacić swoją pielęgnację włosów?

Miodowanie włosów jest dla Ciebie

Jest to prosty trik idealny dla zniszczonych włosów- suchych, spalonych suszarką lub prostownicą, prostych i kręconych. Miód ma bowiem działanie nawilżające, odżywiające i regenerujące. Wpływa korzystnie nie tylko na włosy, ale też na skórę i paznokcie. W przypadku pielęgnacji włosów wygładza je i nadaje im blasku. Aby przeprowadzić zabieg miodowania włosów sięgamy po wysokiej jakości miód i odżywkę lub maskę używaną przez nas na co dzień. Miód musi być płynny. Ten w stałej postaci rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Nie nadaje się do tego miód sztuczny. Najlepiej stwórzmy mieszankę 1:1 lub 2:1, czyli jedna łyżka miodu i jedna łyżka odżywki lub maski albo dwie łyżki miodu i jedna łyżka odżywki lub maski. Jeśli zależy nam na jak największym nawilżeniu włosów sięgamy po odżywkę humektantową, czyli taką, która zawiera substancje nawilżające np. aloes czy glicerynę. Mieszankę nakładamy na suche włosy, od nasady aż po końce, omijamy skórę głowy. Następnie zakładamy turban i czekamy od ok. 30 minut do 1 h. Możemy też zastosować całonocne miodowanie włosów. Jeżeli zależy nam na dobrych efektach, ważna jest regularność.

Powinniśmy przeprowadzać miodowanie włosów raz na tydzień. Jednak umiar w pielęgnacji włosów też jest ważny. Nadmiar humektantów może powodować puszenie włosów. Uważajmy też na właściwości rozjaśniające miodu. Mimo tych paru niedogodności, miodowanie włosów to idealny, prosty i tani sposób na poprawę kondycji suchych i zniszczonych włosów.

Sprawdź portal www.beautie.pl i poznaj więcej tricków dotyczących pielęgnacji włosów. Zapraszamy!

Dodaj komentarz