Czego nie robić z kręconymi włosami?

Fale, loki, loczki – któż nie marzy o takich włosach? Przywodzą nam na myśl młodzieńczy wygląd oraz naturalność.
Są jednak pewne zasady, którymi należy się kierować przy świadomej pielęgnacji kręconych włosów. Z niniejszego artykułu dowiesz się, czego nie robić z lokami.

Nie wybieraj produktów do włosów na bazie alkoholu

Takim kosmetykom mówimy stanowcze nie. Produkty na bazie alkoholu przesuszają włosy, co przy wysokoporowatych loczkach spowoduje efekt puszących się włosów. Skutkiem ubocznym stosowania takich kosmetyków będzie również wzmożona łamliwość włosów.

Nie susz włosów, jeśli nie musisz

Włosy kręcone są z natury suche. To niezaprzeczalny fakt. Sztuczne suszenie włosów, jeśli nie jest to konieczne, jest zatem dużym błędem. Staraj się myć włosy i głowę wtedy, kiedy masz możliwość pozostawienia włosów do naturalnego wyschnięcia. Zobaczysz, że efekty będą niemal od razu! Jeśli już musisz wysuszyć włosy, bo spieszysz się na spotkanie – zawsze używaj suszarki z dyfuzorem, który zapobiegnie ,,puszeniu’’ się włosów.

Nie myj włosów za często

Tak, dokładnie. Kręcone włosy nie przetłuszczają się, więc nie ma konieczności codziennego ich mycia. Mało tego – loki i fale myte codziennie staną się wrażliwe, cienkie i podatne na zniszczenia. Jeżeli używasz dobrych kosmetyków dla swoich włosów to mycie ich maksymalnie 1-2 w tygodniu w zupełności wystarczy.

Nie rozczesuj włosów na sucho

Jeśli kiedykolwiek tego próbowałaś to z pewnością wiesz o czym mowa. Włosy kręcone powinny być rozczesywane przy okazji ich mycia – zawsze na mokro. Rozczesanie suchych loków sprawi, że będziesz wyglądać niczym pudel.

Pamiętaj, że włosy kręcone to skarb! Są ponadczasowe i stanowią obiekt zazdrości niejednej kobiety. Właśnie dlatego ich świadoma pielęgnacja jest tak ważna. Kieruj się wskazówkami podanymi powyżej, a na pewno nie pożałujesz!

Więcej lifestylowych porad w serwisie www.popieram.pl.

Dodaj komentarz