Czy depilacja laserowa wpływa na naszą seksualność?

Depilacja laserowa pozytywnie wpływa na wiele aspektów naszego życia. Zalicza się do nich również seksualność. Dzięki gładkiej i zadbanej skórze kobiety czują się młodsze, bardziej atrakcyjne i pewne siebie.

Co warunkuje naszą seksualność?

1. Brak akceptacji ciała.

Akceptacja własnego ciała to nic innego jak poczucie pewności siebie. Warto podkreślić, że depilacja laserowa wykazuje bardzo duży wpływ na naszą psychikę, w tym również to w jaki sposób odbieramy naszą fizyczność. Samoakceptacja, a co za tym idzie pewność siebie wzajemnie mocno łączą się również z seksualnością.

2. Podrażnienia skóry w okolicach bikini.

Brak depilacji bikini oraz podrażnienia skóry występujące w tych okolicach w znacznym stopniu wpływają na obniżenie poziomu seksualności. Czerwone oraz czarne kropki na skórze występujące z powodu grubego i gęstego owłosienia szczególnie na jasnej skórze mogą skłaniać kobiety do kompleksów oraz poczucia wstydu i dużego dyskomfortu psychicznego. To z kolei przyczynia się do frustracji oraz wstydu ciała i eksponowania go przed partnerem.

3. Gęste i grube owłosienie.

Gęste, grube i ciemne owłosienie nie tylko powoduje utrudnienia kobietom w codziennym funkcjonowaniu, ale również może powodować wstyd przed bliskością z partnerem. Dodatkowo częste golenie tego rodzaju owłosienia w dużym stopniu pogarsza stan skóry przyczyniając się do powstawania podrażnień czy wrastania włosów, jednocześnie zwiększając niechęć ekspozycji ciała.

Czy depilacja laserowa ciała wpływa na naszą seksualność?

Depilacja laserowa, a także dziedzina kosmetologii jaką jest laseroterapia w obecnych czasach mocno się rozwinęła. Nic dziwnego, niesie za sobą wiele korzyści. Oprócz trwałej redukcji owłosienia leczy skórę z problemów takich jak wrastanie włosów, zapalenie mieszków włosowych, czy podrażnienia skóry po tradycyjnych metodach golenia. Gładka i zadbana skóra u kobiet mocno oddziałuje na aspekty psychiczne zwiększając tym pewność siebie, kobiecość, a co za tym idzie atrakcyjność ciała. Wszystko to przekłada się również na temat jakim jest seksualność. Kobiety zadbane i pewne siebie stają się bardziej otwarte i nie odczuwają ograniczeń w stosunku do swojego partnera.

Wskazania do depilacji laserowej

Do wskazań depilacji laserowa ciała należą:

  • wrastające włoski;

  • podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);

  • zapalenia mieszków włosowych;

  • hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;

  • względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.

Podsumowanie

Depilacja laserowa Wrocław i Warszawa zapewnia trwałe efekty gładkiej skóry. Wpływa nie tylko na czynniki fizyczne ułatwiając codzienne funkcjonowanie, ale również w dużym stopniu na aspekty psychiczne, do której należy m.in. seksualność. Dzięki gładkiej i zadbanej skórze kobiety czują się atrakcyjne, w pełni zadbane i pewne siebie.

Dodaj komentarz