Jak dbać na co dzień o włosy, aby zawsze były piękne i lśniące?

Większość osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn marzy o zdrowych włosach, które będą dobrze wyglądać, prawidłowo się układać i nie będą wypadać ani się łamać. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, które pomogą w poprawie ich kondycji!

Najczęściej popełniane błędy, których powinno się wystrzegać

Dla kondycji włosów największe znaczenie ma pielęgnacja włosów. Większość osób stara się jak może i dba o nie, ale nie jest świadoma faktu, że robi to w niewłaściwy sposób. Czasem nawet mimo najszczerszych chęci można popełnić błędy, a przyczyn łamiących się włosów szuka się wtedy nie tam, gdzie potrzeba.

Najczęściej popełniane błędy przy pielęgnacji włosów

Na co zwracać uwagę i jakich błędów unikać, aby poprawić jakość i zdrowie włosów? Poniżej znajduje się lista czynności, które najczęściej wykonywane są w niewłaściwy sposób.

Stylizacja na gorąco

Modelowanie i suszenie włosów czy używanie prostownicy lub lokówki jest częstym zabiegiem, który wiele osób wykonuje niemal codziennie. I chociaż takie postępowanie samo w sobie nie jest niczym złym, to warto podejść do tematu rozsądnie. Wysokie temperatury szybko wysuszają włosy powodując ich łamliwość i osłabienie. W przypadku chęci przeprowadzania takich zabiegów dobrze jest wyposażyć się w kosmetyki termoochronne.

Czesanie mokrych włosów

Włosy po myciu zawsze są splątane i pozostają w nieładzie. Częstym odruchem jest ich uczesanie. To jest najpowszechniejszy z popełnianych błędów. Najlepszym rozwiązaniem jest odczekanie, aż włosy same lekko podeschnął. Wtedy będzie łatwiej je rozczesać. Dzięki temu nie będą łamane ani wyrywane, co pozwoli uniknąć odstających kosmyków oraz osłabienia ogólnej kondycji włosów.

Mycie włosów

Będąc przy myciu warto wspomnieć jego technikę. Włosy są delikatne i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Oznacza to, że mycie włosów powinno bardziej przypominać delikatny masaż niż szorowanie. Dodatkowo powinno używać się szamponów do codziennej pielęgnacji włosów, a produktów oczyszczających tylko raz na jakiś czas. Takie zachowanie pozwoli uniknąć osłabienia włosów oraz ewentualnego podrażnienia skóry głowy.

Zabiegi chemiczne

Częste farbowanie włosów poważnie je wysusza i osłabia. Jeśli konieczne jest przeprowadzanie tego typu zabiegów, to trzeba wyjątkowo ostrożnie się z nimi obchodzić. Włosy powinny być nawilżane i pielęgnowane za pomocą specjalnych kosmetyków nawilżających i odżywczych.

Codzienna pielęgnacja włosów

Wystarczy zadbać, aby unikać wyżej wymienionych błędów, aby w krótkim czasie zauważyć różnicę w zdrowiu włosów. Z pewnością zaczną lepiej się układać i będą wytrzymalsze oraz bardziej lśniące.
Pielęgnację włosów można wzbogacić również o odpowiednie kosmetyki, które zapewniać będą odpowiednie odżywienie i nawilżenie. Może się to okazać szczególnie ważne w przypadku włosów suchych i łamliwych.

Artykuł inspirowany treściami ze strony twarz.pl.

Dodaj komentarz