Dlaczego warto oddawać charytatywnie włosy?

Zmiana wyglądu to nie jedyny powód, dla którego warto ściąć włosy. Obecnie możemy znaleźć wiele inicjatyw charytatywnych, które zachęcają do oddawania włosów w celu stworzenia peruk dla chorych na raka. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto się na to odważyć. Oto powody, dla których warto oddać włosy i kilka wskazówek.

Szczytny cel

Głównym powodem, dla którego powinnaś oddać swoje włosy jest to, że zostaną one użyte do produkcji peruk, które będą rozdawane bezpłatnie dzieciom i dorosłym chorym na raka, których rodzin nie stać na zakup peruki wysokiej jakości. Dzięki temu drobnemu upominkowi sprawisz, że ta męka stanie się lżejsza zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych.

Zmień swój wygląd

Jeżeli myślałaś o zmianie swojego wyglądu, teraz jest na to czas, zwłaszcza jeżeli masz długie włosy. Istnieje ogromna liczba fryzur, na które możesz się zdecydować, aby wyglądać fantastycznie.

Twoje włosy będą zdrowsze

W przeciwieństwie do podcinania samych końcówek, dzięki strzyżeniu całych włosów pozbędziesz się włosów zniszczonych farbowaniem, lub uszkodzonych przez słońce, nadając im zdrowszy i bardziej dynamiczny wygląd.

Poczujesz się lepiej

Zmiana wyglądu zawsze podnosi samoocenę, ale fakt, że odważyłaś się ściąć włosy, aby pomóc choremu dziecku, sprawi, że będziesz czuła się dobrze przez dłuższy czas. A kto wie, może nawet będziesz chciała to powtórzyć.

Oddawanie włosów na cele charytatywne jest bardzo proste, często organizowane są w mieście imprezy solidarnościowe, typu „Daj włos” w Bydgoszczy, gdzie zbiera się pieniądze na fundacje, są też solidarnościowe zakłady fryzjerskie, gdzie płacą ci za strzyżenie.

Wskazówki dotyczące oddawania włosów

Aby oddane włosy były użyteczne i prawidłowo wykorzystane, muszą być spełnione następujące warunki. Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, że darowane mogą być włosy każdego rodzaju, zarówno naturalne, jak i farbowane chemicznie. Z drugiej strony, włosy muszą być czyste i suche w momencie strzyżenia, a ich długość musi wynosić co najmniej 25 cm. Jeżeli jednak masz włosy cieniowane, powinnaś ścinać je osobno, aby jak najlepiej wykorzystać każdą warstwę, pamiętając, że minimum to nadal 25 cm. Ważne jest, aby zwrócić uwagę, że jeśli osobą oddająca włosy jest dziecko, wtedy peruki są przekazywane dla potrzebujących dzieci.

Dodaj komentarz