Tanie i dobre ogrzewanie do akwarium. Czy to możliwe?

Oczywiście, ze jeżeli coś jest tanie, to nie może być dobre. Prowadząc nasz sklep staramy się dostarczyć ofertę produktową, która stawia na doskonały kompromis między ceną i jakością. Oznacza to, że urządzenia do ogrzewania akwarium przez nas oferowane są markowe, a jednocześnie zachowują przystępną i konkurencyjną cenę.

Czym jest ogrzewanie do akwarium?

Ogrzewanie do akwarium w większości przypadków to konieczność ponieważ wiele gatunków ryb, zarówno słodkowodnych jak i morskich, potrzebuje odpowiedniej temperatury by optymalnie się rozwijać i rozmnażać. Za niska lub zbyt wysoka temperatura wpływa również negatywnie na hodowane w akwarium rośliny i pozostałe zwierzęta. Nieodpowiednia temperatura może wywołać różnego rodzaju choroby, które spowodują zmniejszenie żywotności ryb, brak płodności oraz odbarwienia.

Akwarium „Morze południowe” fot.1

Jakie są rodzaje ogrzewania do akwarium?

Nasz sklep internetowy zaopatrza Was we wszystkie dostępne na rynku rodzaje ogrzewania do akwarium. Dobrze dobrane ogrzewanie do akwarium zawsze zadba o odpowiednią temperaturę w zbiorniku, a zestaw czujników sprawi, że będzie ona niezmienna. Rodzaje ogrzewania dzielą się na następujące modele:
grzałki zwykłe,
grzałki z termostatem
filtry z wbudowaną grzałką
podżwirowe kable
płytki grzewcze
Ceny tych urządzeń są bardzo przystępne. Grzałka zewnętrzna o mocy 200W HT 600 kosztować nas będzie jedyne 120 złotych. Model ten jest bardzo ciekawy ponieważ montuje się go na wężach filtra. Pozwala to zaoszczędzić cenne miejsce wewnątrz zbiornika. Jest to spora przewaga nad tradycyjnymi grzałkami oferowanymi na rynku.

Akwarium „Morze południowe” fot.1

O czym pamiętać przy zakupie ogrzewania do akwarium?

Wybierając urządzenie do ogrzewania akwarium powinniśmy zastanowić się jaka moc grzania jest odpowiednia dla naszego zbiornika. Proponujemy następujące proporcje: na każdy litr wody w akwarium powinniśmy przeznaczyć 0,5 watów mocy. Grzałki dostępne na rynku najczęściej posiadają następujące zakresy mocy: 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 50, 75, 100, 125, 150, 200, 250 i 300. Grzałki o mniejszej mocy przeznaczone są do ogrzewania wielopunktowego. Opisywany wyżej model grzałki montowanej na wężu pozwoli na ogrzanie około 400 litrowego akwarium.
Przy zakupie ogrzewania do akwarium miejmy również na uwadze temperaturę pomieszczenia, w którym postawimy nasze akwarium – dobre ogrzewanie do akwarium można kupić stronie http://aquawave.pl/34-ogrzewanie-do-akwarium. Zalecaną praktyką jest również kupowanie grzałki o większej mocy po to by w razie nieprzewidzianej okoliczności posiadać dodatkowy zapas mocy. Na przykład w przypadku awarii ogrzewania w mieszkaniu.