Kolekcja perfum Celine Dion

Celine Dion to przede wszystkim znakomita wokalistka, która na rynku muzycznym działa od początku lat osiemdziesiątych. Gwiazda, mimo systematycznego wydawania nowych albumów, zarówno po angielsku, jak po francusku, znalazła czas także i na działalność pozamuzyczną. Także i w tym zakresie odniosła wieli sukces. Chodzi oczywiście o bardzo popularną kolekcję perfum sygnowaną nazwiskiem pochodzącej z Kanady artystki. Warto nadmienić, że w chwili obecnej perfumy Celine Dion to jedna z najlepiej się sprzedających marek perfum gwiazd. Kolekcja liczy kilkanaście zapachów.

Pierwsze perfumy, nazywające się po prostu Celine Dion, weszły do sprzedaży już w 2003 roku. Zbiegło się to zresztą z początkiem kilkuletniego projektu scenicznego artystki w Las Vegas. Zapach ten stanowił dość subtelną, kwiatową kompozycje, w której wyczuwało się delikatne nuty drzewne. Reklamowany był plakatem przedstawiającym Celine Dion na hustawce, zaprojektowanym i wykonanym przez jeden z najbardziej cenionych zespołów fotograficznych na świecie, a mianowicie Mert Alas & Marcus Piggott.

Już rok później ukazała się kolejna kompozycja zapachowa, która sygnowana była nazwiskiem gwiazdy. Perfumy Notes to niezwykła kompozycja kwiatowa, w które wyczuć można m.in. mimozę, gardenię, piwonię, drzewo sandałowe oraz białe piżmo. Piosenkarka przyznała, że przy pracy nad perfumami inspiracją była dla niej muzyka, które według Dion tak samo, jak zapachy może wpływać na emocje. Dość charakterystyczny w przypadku perfum Notes był flakon zaprojektowany przez Kennetha Hurta, który wyróżniał się diamentowym bocznym szlifem z pięcioma wierzchołkami. Ten rzucający się w oczy szlif został wykorzystany także w przypadku kilku innych perfum z kolekcji Celine Dion, m.in.: Spring in Paris, Belong oraz Paris Nights.

Kolejne perfumy z kolekcji, które podobnie jak pierwsze kompozycje zapachowe piosenkarki, odniosły znaczący sukces na rynku to: zmysłowy zapach Belong z 2005 roku, inspirowane dzieciństwem artystki perfumy Memento oraz Always Belong z 2006 roku – niejako rozwinięcie motywu zapachowego z Belong.

W tym samym roku co Always Belong do sprzedaży wszedł także zapach Enchanting, który zgodnie ze słowami piosenkarki, miał używającym go kobietom dodać fantazji i pewności siebie. W kompozycji zapachowej nie mogło zabraknąć dwóch ulubionych składników artystki, czyli gardenii i mimozy. Rok później na rynek weszły perfumy Spring in Paris i Paris Night. Jak nietrudno się domyślić, zapachy te były inspirowane Paryżem, jednym z ulubionych miejsc Celine Dione.
Również i w kolejnych latach na rynek wychodziły coraz to nowsze zapachy z kolekcji piosenkarki. W 2008 roku, kiedy to Celine Dion rozpoczynała wielkie tournee koncertowe, na rynek wszedł zapach Senational, lekka owocowo-kwiatowo kompozycja. Rok później do kolekcji dołączył zapach Chic, który adresowany był przede wszystkim do kobiet eleganckich, które lubią wyszukane perfumy.

W 2009 roku do sprzedaży weszły perfumy Spring in Provence. Luksusowy zapach z marakują, bergamotką, fiołkiem, mimozą itd. można było jednak nabyć tylko w niektórych sklepach. Kolejne lata przyniosły takie kompozycje jak Chic i Pure Brillance (obaz z roku 2010) oraz Signature z 2011 roku – oryginalny kwiatowo-drzewno-piżmowy zapach. Dwa lata później do sprzedaży wszedł Sensational Luxe Blossom w charakterystycznym różowym flakonie. W zapachu są wyraźnie wyczuwalne m.in. róża, magolia oraz frezja. Ostatnim zapachem z kolekcji Celine Dion jest All for Love z 2014 roku, kompozycja kwiatowo-drzewno-piżmowa z mandarynką, frezją, jaśminem, różą, drzewem sandałowym itd.

Wszystkie perfumy z kolekcji Celien Dion, chociaż inspirowane są emocjami i przeżyciami artystki, skomponowane zostały przez najbardziej cenionych w branży twórców. Nad ostatecznym kompozycjami dotychczas wypuszczonych na rynek perfum czuwali tacy twórcy jak: Ilias Ermenidis, Jean-Pierre Bethouart, Jean-Claude Delville, James Krivda, Karine Dubreuil itd.