Jak od A do Z zlecić produkcję odzieży?

Myślisz o tym by produkować odzież, ale nie wiesz za co się zabrać? Wpierw pomyśl co najbardziej będzie dla Ciebie opłacalne, a potem zacznij planować. Pierwszą kwestią na jaką musisz sobie odpowiedzieć jest pytanie – dlaczego chcę produkować? Żeby było taniej? Lepiej? A może chcę wyróżnić się na tle konkurencji? Być może potrzebujesz wyprodukować odzież specjalistyczną, którą ciężko jest kupić?

Powodów, dla których szukamy producentów odzieży może być wiele, z całą jednak pewnością, wybór konkretnej oferty nie jest prosty. W głównej mierze zwracamy uwagę na :

  • ewentualne koszty,
  • doświadczenie firmy i dotychczasowe realizacje,
  • wykorzystywane materiały,
  • umiejętność dostosowanie oferty do potrzeb,
  • realizację specjalnych życzeń.

Nie ma jednego sprawdzonego przepisu na to jak wybrać producenta odzieży, ale z całą pewnością jest pewny schemat, którego należy się trzymać.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy firma z którą mamy zamiar podjąć współpracę jest w stanie zrealizować zlecenie kompleksowo. To znaczy czy wykwalifikowana kadra pracowników może zagwarantować przygotowanie projektu odzieży (nie każdy przecież to potrafi). Poza tym sprawdźmy czy firma jest w stanie dostarczyć materiały na zlecenie (często duże przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją odzieży mają znacznie niższe ceny u dostawców). Warto by taka firma pozwoliła nam dostosować cały etap produkcji według własnych wymagań. Najważniejsze to jednak by wyprodukowana odzież spełniała nasze wymagania – to bowiem najbardziej nas interesuje. Wysoka jakość powinna łączyć się z atrakcyjnymi warunkami finansowymi.

Kogo zatem wybrać?

Jednym z wiodących producentów (i przy tym exporterów do krajów Unii Europejskiej) jest firma Polcotex. Polskie przedsiębiorstwo istniejące na rynku ponad 33 lata. Ich oferta została wielokrotnie doceniona w różnych rankingach. Przyglądając się ofercie tego przedsiębiorstwa dostrzeżemy, że spełnia wszystkie stawiane wymagania. Kompleksowo realizuje cały proces produkcji odzieży – rozpoczynając od projektu, a kończąc nawet na elementach logistycznych. To niezwykle ważne dla wielu kontrahentów, co pokazuje jakie detale przesądziły o sukcesie firmy Polcotex. Spółka Polcotex sp. z .o.o. Szczyci się również tym, że współpracuje z wieloma firmami zagranicznymi, dostarczając odzież m.in. do Irlandii, Szwecji czy Niemiec.